2022 yılında tamamı eski sporculardan oluşan yönetimin bir araya gelerek kurduğu ve 5 branşla faaliyetlerine başlayan İnegöl Atlas Spor Kulübü, bünyesinde Basketbol, Voleybol, Yüzme, Hentbol ve Masa Tenisi branşlarını bulundurmaktadır.

Altyapıya yönelik spor faaliyetlerine önem vererek spor okulları ve alt yapı müsabaka gruplarına yatırımlar yapıp bu misyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz

Branşlarımızda temel eğitim gruplarıyla Okul – Kulüp – Aile İş Birliği içerisinde faaliyet sürdürmekteyiz. Yetiştirdiğimiz sporcularımızın Yerel-Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda ülkemizi ve şehrimizi temsil etmesini amaçlıyoruz.

İnegöl ATLAS spor Kulübü

Kendimizi tanıyoruz,
Farkında olduğumuz ya da olmadığımız yeteneklerimizi
keşfediyoruz,
Araştırıyoruz,
Öğreniyoruz,
Eğleniyoruz,
Paylaşıyoruz,
Sosyalleşme sürecinde önemli adımlar atıyoruz,
Yeni deneyimler kazanıyoruz ve GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ…..

Derneğimizin amacı, teknik-taktik çalışmalarla cocuklarimizin yetenek ve düzeylerini geliştirmek, aynı zamanda kendine güvenen, kendini doğru ifade edebilen, fiziksel olarak sağlıklı ve sosyal yönleri güçlü, yardımlaşmayı, paylaşmayı bilen başarılı birer birey olmalarına yardımcı olabilmektir. Kulübe katılacak öğrencilerin spor okullarinda aldiklari egitim sonrasi; altyapi takımlari oluşturarak, turnuvalarda vb… bizi temsil etmelerine imkan tanımaktir.

Öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırmalarını, sosyal bağlarını güçlendirmelerini aynı zamanda da fiziksel
ve bilişsel açıdan gelişim sağlamalarını hedeflediğimiz sosyal yaşam kulüplerimizle, öğrencilerimizi daha güçlü bireyler olmaları doğrultusunda yetiştirmeyi hedefliyor ve ‘sosyalleşmenin hiç bitmeyen bir süreç olduğu’ gerçeğini kavramalarının onların en büyük kazanımları olduğuna inanıyoruz.

Bu noktada oluşturduğumuz spor okullarımıza tüm çocuklarımızı bekliyoruz.